Antivirový jarní úklid nerozdýchá ani COVID -19

Využij karanténu k rázné jarní očistě tvého domova. Čistý záchod, čistá koupelna a čistý byt nedává plísním, bakteriím ani virům žádnou šanci.

Naši předkové na jaře vždy symbolicky vynesli ze svých příbytků Moranu. Po dlouhé zimě si důkladně vysmýčili obydlí a kromě smrtky a zatuchliny se zbavili i nepotřebných věcí. Máme pro tebe čtyřlístek základních čističů do domácnosti na likvidaci patogenů všeho druhu.

WC udržuj hygienicky čisté

Účinná dezinfekce toalety zažene strašáka jakékoli nákazy. Základem je čistou mísu bez usazenin a povlaku, které jsou rájem mikrosvěta. Přírodní WC čistič, který jsme speciálně zařadili do nabídky, perfektně přiléhá ke stěnám záchodu, ze nichž pak odlučuje močové a vápenaté usazeniny společně s organickými nečistotami. Směs přírodních esenciálních olejů s obsahem silic z máty a myrty se postará o likvidaci bakterií. Kromě toho je tento bio prostředek na úklid wc hypoalergenní, aniž by ztrácel něco ze síly svého dezinfekčního účinku. Navíc 3 % z ceny tvého nákupu podpoříš dobročinný projekt.

  1. Typ pro čisté WC: Hygienu své záchodovací místnosti výrazně zvýšíš tím, když při splachování zaklopíš dekl. Právě proto na toaletě je, aby se bakterie při spláchnutí nerozcákly po celé místnosti. Toto zlaté pravidlo čistoty a zdraví platí dvojnásob, pokud máš záchod přímo v koupelně.
  2. Typ pro čisté WC: Pánové velice prospějí sobě i zbytku rodiny, pokud si začnou na wc sedat. Močením z výšky akorát přiděláváte práci hospodyňkám a znečišťujete prostor i v okolí wc, kde se pak lépe daří patogenům.

WC čistič s antibakteriálními účinky máty a myrty BIO (750 ml) - od Econea

Koupelnu zbav špíny

Povlak na dlaždičkách, vaně a umyvadlu je rejdištěm miniaturních fujtajblů. Využij současné "domácí vězení" k důkladnému vypulírování všech koupelnových ploch do hladka. Za tímto účelem ti perfektně poslouží čistič koupelen od firmy Ecover, který si poradí s patogeny, aniž by poškozoval životní prostředí. Všechny jeho složky se v přírodě bez problému rozloží a šetrný je také jeho obal z cukrové třtiny a recyklovaných plastů. Další účinnou složku představuje éterický olej z eukalyptu, který ze své podstaty tlumí dýchací obtíže, podporuje koncentraci a přirozeně čistí vzduch. Opět 3 % z nákupu podpoříš dobročinný projekt.

Čistič koupelen s eukalyptem (500 ml) - od Econea

Domácnost si komplet umyj, ať se nemusíš bát nemocí

Univerzální koncentrát si naředíš čistou vodou a umyješ s ním všechny plochy v domácnosti od staré špíny a fleků nejrůznějšího původu. Získáš vydezinfikované dlaždice, nezávadné kamenné a dřevěné podlahy, korek, PVC a linoleum, čisté sklo a obkladačky, ale i hygienicky ošetřené dřezy, umyvadla či kuchyňské linky. Čistič je samozřejmě ekologický, takže při jeho použití nezdechneš, nicméně zdechnou všechny škodlivé plísně. Hlavní složka prostředku - mýdlové ořechy - je totiž naprosto přirozeně likviduje. Navíc svou domácnost provoníš přírodní pomerančovou silicí, která působí antidepresivně, a to teď všichni potřebujeme jako sůl.

Univerzální eko čistič (1 l) - dezinfekční a protiplísňové účinky - od Econea

Vzduch pravidelně dezinfikuj aneb proč se vykuřovalo

Pořádný jarní úklid můžeš spojit s mocným ozdravným prostředkem - vykuřováním. Naši předkové za tímto účelem většinou pálili sušené větvičky s vonným listím. My to máme o dost jednodušší, protože antibakteriální silice dostaneme do ovzduší z vysoce koncentrovaných éterických olejů. V jedné kapce takovéto silice je obsažena vůně a účinné látky přibližně z 1 kilogramu rostliny, proto stačí přikápnout do aromalampy doslova pár kapiček. Očista vzduchu, aromaterapeutická léčba a prevence různých zdravotních neduhů má své hluboké opodstatnění, a proto jsme vybrali velice účinnou silici z borovice, která má prokazatelné antibakteriální a protiinfekční účinky a také odstraňuje dýchací obtíže. Pokud si esenciální olej objednáš přes stránky My Fair Landia, věnujeme 3 % z prodejní provize na dobročinný projekt.

Éterický olej Nobilis Tilia 10 ml - borovice - antibakteriální a protiinfekční

Nepotřebné věci pošli dál

Během antivirového jarního úklidu zcela jistě narazíš na spoustu věcí, které vůbec nepotřebuješ. Ve skříních objevíš oblečení, které je sice hezké, ale dávno ho nenosíš. To ale neznamená, že ho nemůže nosit někdo jiný. Na facebooku je ti k dispozici spousta lokálních bazárků anebo ho můžeš darovat známým. To samé platí o knihách, vybavení domácnosti i nábytku. Existují on-line platformy - třeba Vsezaodvoz.cz a Nevyhazujto.cz - kde můžeš přebytečné věci věnovat jiným lidem. Co tím získáš? Přispěješ k udržitelnému životnímu stylu a v tvé domácnosti zavládne pořádek.

  1. Typ - Odviruj se: Jarní úklid domova můžeš využít i k úklidu ve své vlastní duši a svědomí. Pusť si k tomu příjemnou hudbu, zapal aromalampu a zatoč se špínou, bacily a nepořádkem kolem sebe i uvnitř. Spusť nekompromisní antivir. 
Blog autor
Autor

Provádím Stráží a dodávám Textové lahůdky.