SERIÁL CELEBRITY S PŘESAHEM: Tereza Maxová

Známé osobnosti, které namísto titulních stran bulvárních plátků raději plní lidská srdce prostřednictvím dobročinných projektů.

Česká top modelka s velkým srdcem

V roce 1989 vyhrála Tereza Maxová konkurz u modelingové agentury Madison a odjela za prací do Paříže. Následující dvě desetiletí plnila její tvář titulní strany prestižních módních časopisů a za pár let ji osud již jako světoznámou celebritu zavál do pražského kojeneckého ústavu, kde končí miminka bez rodičů. Tehdy propůjčila Tereza své slavné jméno dobročinné nadaci a dodnes pomáhá opuštěným dětem. Přes veškerou dosavadní snahu se v ústavní péči na území České republiky nachází neuvěřitelných 24 tisíc dětí. “Tyto děti budou jednou dospělé a budou žít mezi námi, takže je strašně důležité, aby dostaly nějaký základ a také podanou ruku,” uvedla Tereza v rozhovoru pro časopis Xantypa.

Nadace Terezy Maxové pomáhá opuštěným dětem

Základní poslání Nadace Terezy Maxové je umožnit dítěti vyrůstat pokud možno v jeho vlastní biologické rodině. Pokud ale nezbývá nic jiného, než je rodičům odebrat, usilují pracovníci nadace alespoň o zkrácení pobytu dítěte v ústavní výchově a velmi podporují náhradní rodinnou a pěstounskou péči. Velké úskalí pro mladého člověka, který prožil většinu svého života v ústavu, představuje následné osamostatnění. Proto myslí Nadace Terezy Maxové i na patřičné vzdělání, aby měly tyto děti rovnější příležitost postavit se na vlastní nohy.

Nevadí, že nejsi celebrita, tvá pomoc má stejnou váhu

“Člověk neotupí a hodně věcí ho zaráží každý den. Žádný problém pro mě není neřešitelný. Někdy se stačí zamyslet, požádat o pomoc. Někdy stačí hrozně málo. Člověk si říká, že možná bude alespoň malou částí inspirace nějakého dítěte a bude se podílet na změně jeho osudu.” nechala se slyšet slavná maminka tří dětí a česká topmodelka Tereza Maxová během povídání s redaktory časopisu Xantypa. Pomoci opuštěným dětem můžeš samozřejmě i ty. Jako člen/ka sítě fér lidí My Fair Landia, kteří nejsou lhostejní, můžeš poslat na konto nadace Terezy Maxové dětem libovolnou částku, anebo se můžeš zapojit jako dobrovolník/ce. Zjisti, jak to funguje a začni měnit svět k lepšímu i ty. Společně to dáme.

Blog autor
Autor

Provádím Stráží a dodávám Textové lahůdky.